2024.05.13.

A legfrissebb magyar esport és gaming híroldal

Küzdelem az utolsó Worlds helyért! BDS vs GG összefoglaló

4 min read

Idén kicsit máshogy alakult a Worlds az EU és az NA csapatoknak. Már nem 4-4 csapatot küld mindkét régió, hanem csak 3-3-at és a negyedik hely csak az egyik félhez kerülhet. Egy EU és egy NA csapatnak kell megküzdenie az utolsó helyért. Ez most nem más volt, mint a BDS és a GG csapata. Mutatjuk mik történtek!

Az első mérkőzésen már nem a megszokott választásokat láthattuk. Mivel meta változás is érkezett a Worlds előtt, ezért számítani lehetett, hogy lesz jópár újdonság a VB alatt. A GG draftja nem más volt, mint K’Sante, Taliyah, Yone, Kai’Sa és Amumu. A BDS választásai pedig Renekton, Maokai, Orianna, Sivir és Rakan volt.

Taliyah már korábban is meta volt dzsungelben szóval nem meglepő, hogy visszatért ugyanakkor ez már a rework-ölt verziója a karakternek, ami szerintem sokkal erősebb. Yone ugye a soloQ szerelmeseinek közkedvelt hőse és már egykét helyen pro play-ben is megmutatta magát. A BDS draftjában talán a Rakan az, amit kilehet emelni ugyanis szinte nem is játszották ebben az évben.

Az első gyilkosság a BDS-hez került. A 7. percben két gyilkosság megszerzése után elhozták az első sárkányt is. Ezen a ponton már több mint ezer arannyal vezetett a BDS. A 9. percben a GG csapata túlvállalta magát a Herald-nál amit végül Sheo szépen betudott lopni és még két gyilkosság is a BDS-é lett.

A 12. percben ugyan eltudta Sheo-t kapni a GG de a BDS rögtön vissza is cserélt hármat és egy sárkányt. Hozzá kell tenni az egyik gyilkosság nemmáshoz került, mint EU egyik legnagyobb Solo-Bolo játékosához Adam-hez. (természetesen solo kill volt).

Gyakorlatilag minden objective a BDS-é lett és lestomp-olták a meccs hátralévő részét is. A Végül a 20. percben egy 4-0-ra megnyert csapatharc után lezárta a BDS az első meccset. Ha ez Worlds mérkőzés lett volna, lehet, hogy meg is lett volna a leggyorsabb meccs az event-en.

A második meccs draftja is tartogatott érdekességet számunkra. A GG ezúttal mid-re vitte a Taliyah-t topon egy K’Sante volt ismét. Dzsungelben egy Bel’Veth és boton Kalista + Neeko. Igen ez egy Neeko support volt méghozzá a profi történelem egyik legrosszabbja, de majd látjátok úgyis. A BDS is hozott érdekességet. Adam nem mást pickelt topra, mint egy Garen-t. Maradt a Maokai dzsungelben míg midre most egy Azir érkezett. Boton pedig végre újra láthattunk egy Ezrael-t és Rakan-t.

A meccs ezúttal a GG-nek indult jobban ugyanis a Bel’Veth eltudta lopni a Maokai első camp-jét majd teljesen kitudta őt szorítani a saját dzsungeljéből. Az első gyilkosság és sárkány ezúttal a GG csapatához került. Az herald-ot is a GG csapata tudta megszerezni. És emberek elérkeztünk ahhoz a ponthoz, amiről beszéltem a Neeko-val kapcsolatosan. Mutatom hogyan vesztette el a midlane-t huhi supportként.

Ezután a BDS elhozta a mérkőzés második sárkányát is. Háromezer arannyal vezetett a 16. percben a GG csapata, ennek ellenére egy percig se érződött úgy, hogy ők uralnák a meccset. A GG-nek sikerült a második herald-ot is leszednie. A harmadik sárkány is a GG-jé lett de a Garen-t megállítani így se lehetett 3vs1-ben megtudta ölni az ellenfél Kalista-ját. A 27. percben a BDS nekiállt a baron-nak amit nemcsak, hogy elhoztak de utána még öt gyilkosságot is bezsebeltek egyért cserébe.

A 30. percben a GG megszerezte a Chemtech Dragon Soul-t. De ennek semmi hatása nem volt a mérkőzés végére. A BDS a 34. percben egy sikeres baron után lezárta ezt a meccset is.

A harmadik mérkőzés draftja már nem igazán tartogatott meglepetést. A BDS pickjei: Garen, Sejuani, Orianna, Ezrael és Rakan. A GG választásai: Jax, Ivern, Azir, Xayah és Leona. A Leona-t és az Ivern-t kilehet emelni, hiszen ezek nem mindennapi pick-ek. Ugyanakkor nem véletlen nem játszák gyakran ezeket a hősöket a profik a jelenlegi meta-ban.

Az első gyilkosság ezúttal a BDS-hez került. Adam folytatta szokásos pimasz játékstílusát. A 7. percben nekiállt proxizni egy profi meccsen.

Az első sárkány a BDS-hez míg a herald a GG-hez került. A második sárkány és herald is a BDS-é lett. A 16. percben Adam ismét egy solo kill-t szerzett ezúttal az Azir volt az áldozat. A harmadik sárkány is a BDS-nél landolt. A 22. percben már 8-1-re vezetett gyilkosságokban a BDS és négyezer arannyal vezettek. Ez mellett még a baron-t is elhozták. A 25. percben a BDS megszerezte a Cloud Drake Soul-t. Végül a 30. percben a második baronjukkal lezárta a mérkőzést a BDS ezzel 3:0-ra megnyerve a szériát.